Radnički se plasirao u polufinale Kupa

FK RADNIČKI NIŠ- FK VOJVODINA 2:1 (1:0)

Sudije: Petar Piper (Čačak), Dragan Bogićević( Beograd), Bojan Banović( Beograd), Lazar Lukić ( Beograd). Strelci: Haskić 40, 63.min za Radički; Đuričin 93.min za Vojvodinu. Žuti kartoni: Todorovski( Radnički); Gojkov i Zlomislić( Vojvodina).

RADNIČKI: Ristić, Đorđević, Pankov, Todorovski, Bondarenko, Crnomarković, Haskić, Grbić( od 67.min Petrović), Drinčić, Ranđelović( od 77.min Nikodijević), Kojašević( od 59.min Noma).

VOJVODINA: Rockov, Saničanin, Gojkov( od 79.min Srećković), Zlomislić, Milojević, Đuričin, Stojković, Eze( od 65.min Živković), Kone( od 77.min Gajić), Devetak, Veselinović.

U četvrtfinalnom meču Kupa Srbije, Radnički iz Niša trijumfovao je nad ekipom Vojvodine rezultatom 2:1. Pobedu domaćem timu na Čairu doneo je Haskić, dok je utešni gol za Vojvodinu postigao Đuričin.

Real sa Nišave je bolje otvorio ovaj duel, imali su prilike da povedu već u trećem minutu igre kada je Kojašević izveo slobodan udarac, ali neupešno, odmah nakon izvedenog slobodnjaka, Grbićev šut na gol je bio blokiran. I u nastavku prvog dela igre fudbaleri Radničkog su nastavili dominantu igru. Igrao se 26. minut kada je Grbić nakon odličnog prodora pokušao da ugrozi gol Rockova, ali lopta je završila iznad prečke. U 40. minutu sviran je penal nad Ranđelovićem koji je nakon prodora oboren u kaznenom prostoru, precizan sa bele tačke bio je Haskić. Domaći su na pauzu otišli sa golom prednosti.

I u drugom delu meča Nišlije su nastavile dominantnu igru. Prvu dobru priliku za Vojvodinu u 57. minutu imao je Gojkov poslavši dobar šut sa 25m ka golu Ristića koji je sigurnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Nakon dobre akcije Ranđelovića i Grbića, Haskić u 63. minutu šalje loptu u donji levi ugao gola i po drugi put zatresa mrežu protivnika. Ovo je njegov 19. pogodak u crveno- belom dresu. Šansu da poveća prednost svoje ekipe u 88. minutu nije uspeo da iskoristi Noma čiji je šut završio preko gola. I kada su svi mislili da je stavljena tačka na ovu utakmicu, Đuričin u poslednjim sekundama meča postiže pogodak i smanjuje razliku na 2:1.

Pored Radničkog, u polufinale Kupa plasirali su se Crvena Zvezda, Partizan i Mladost. Mečevi će biti odigrani 17. aprila i 15. maja, a parovi će biti naknadno izvučeni žrebom.

Na konferenciji za novinare, nakon utakmice trener Vojvodine, Radovan Krivokapić izjavio je: Kada igrate protiv jedne ekipe koja zna šta hoće, koja ima ciljeve i sistem, koja radi planski teško je doći do željenog rezultata. Mi nismo mogli da im pariramo ni u jednom fudbalskom segmentu, takođe, želeo bih da istaknem da je Radnički primer kako treba da se radi u svim strukturama kluba. Želim im da izdrže do kraja i ostvare svoje ciljeve. Mi smo pokušali sve što smo mogli, ali danas nismo usoeli. Idemo dalje, okrećemo se narednoj utakmici sa Čukaričkim, koju moramo da pobedimo kako bi ostali u plej-ofu.

Trener domaće ekipe Nenad Lalatović istakao je pre svega da: Kolega Krivokapić ne snosi nikakvu krivicu za poziciju na kojoj se trenutno Vojvodina nalazi. Što se tiče same utakmice, čestitam i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri. Mi smo danas ostvarili cilj i ušli u polufinale. Nije nam bilo lako, ekipa je prilično umorna, ali moraće da izdrže još jednu utakmicu, a potom će dobiti četiri dana slobodno da se odmore. On se osvrnuo i na primljen gol: Nisam u potpunosti zadovoljan, jer je nedopustivo primiti gol u 93. Minutu i zbog toga sam malo neraspoložen. I kada vodimo 5:0 ne smemo da primimo gol u zadnjoj sekundi i to bi igrači morali da shvate. Ja da igram protiv rođenog brata davio bih ga svih 90 minuta i želim da se moji igrači tako ponašaju. Što se tiče polufinala, ne bih sada komentarisao eventualnog protivnika, jer su i Zvezda, Partizan i Mladost ekipe koje sa pravom imaju ambicije da osvoje ovo takmičenje, kao i mi.