17. april 2024.

Poraz za oprez u završnici

Paraćin. Gledalaca 100. Sudija: Bojan Mitrović ( Pirot)8. Strelci: Pelivanović u 31 , Nikolić u 81 minutu (KU). Žuti kartoni: Trifunović, Antonijević, Milenović, Mastilo (Jedinstvo (P), Z. Stanković (Jedinstvo (B).

FK JEDINSTVO (P): Pujkić 7, Urošević 7, Todorović 6 ( Nikolić 7), Trifunović 6m5m Marinković 7, Subašić 7, Stamenković 7, Masstilo 6,5, Antonijević 7, Milenović 7, Pelivanović 8.

FK JEDINSTVO (B): Mišić 7, Cakić 7, Kostić 6,5, Aleksov 6 ( Stoiljković 6), Dinić 7, Mirković 6 ( M. Stanković -), Mitrović 7, Kostadinović 7, Arsić 7, Stojanović 7, Z. Stanković 7.

Igrač utakmice: Pelivanović

Duel dva imenjaka u Paraćinu , pripao je domećm sastavu. Koji je postigo dva pogotka. Po jedan u oba dela igre. Posle nekoliko propuštenih prilika  na obe strane, domaći su svoju terensku prevlast krunisali pogotkom Pelivanovića u 31 minutu igre. Kazneni udarac je izveo Pelivanović, golman Mišić je prozro njegovu namerau, odbranio udarac, međutim , iz drugog pokušaja Pelivanović je poslao lotu u mrežu. Sa tim rezultaom se otišlo na zaslužen odmor.

U drugom delu utakmice  igralo se uglavnom na sredini terena. Konačnih 2:0 usledilo je u 81 minutu, strelac je bio rezervista Nikolić. Poraz Bošnjačana pred komšijski derbi sa Radanom iz Lebana, trebalo bi da donese dobru fudbalsku predstavu, jer i jednoj i drugoj ekipi su bodovi preko potrebni za opstanak u ligi.