29. mart 2024.

Leskovačni se ne šale

Leskovac: Stadion gradski. Gledalaca 200. Sudija: Marko Žunić (Leskovac). Strelci: Stojanović u 60, Gligorijević u 66 minutu.

GFK DUBOČICA: Ivanovič, Marjanović, Kostadinović, M. Stanković, Stojanović, Kostić, Stefanović, N. Stanković, Dojčinović, Stoiljković, Marković.  Igrali su još: Mladenović, Đokić, Babić, Smiljković, Gligorijević, Ranđelović, Mitić.

CAR KONSTANTIN: Stanković, S. Zdravković, F. Stojadinović, Denić, Krstić, Momčilović,  Mladenović, Savić. Nikolić, Kačar, Listeš. Igrali su još: Anđelković, Stojanović, Janačijević, Pejčinović.

Generalna proba pred start prvenstva u Srpskoj ligi istok u Leskovcu u duelu dva Srpskoligaša, domaće GFK Dubočice i  Car Konstantina iz Niša prikazan je dobar fudbal u kome su domaći iskoristili dve prilike za šest minuta i postigli dva pogotka i zasluženo pobedili. Tako da šefovi stuke GFK Duboćice Milan Đorđević  i šef struke Car Konstantina  Slobodan Miletić mogu biti zdovoljni prikazanom igrom svojih izabranika. Igralo se fer  korektno i pored sprnog vremen kojeg je bilo skoro čitavog toka utakmice. UZ napomenu da sau gosti bili lišeni usloga nekoliko standarnih igrača na ovoj utakmici, pa su priliku dobili već broj rezervisata.

Prvi pogodak na utakmci delo je  odbranbenog igrača Stojanovića koji se prikrao iz pozadine  i precizniom udarcem matiro  Stankovića na golu gostiju. Konačnih 2:0 kada je udvostučena prednost domaćih usledila je samo šest minuta kasnije a strelac je rezervista Gligorijević, koji se najbolje snašao pred gol gostiju i savladao rezervistu na gol  Pejčinovića.