29. mart 2024.

Lebančani pevajući sa Niškog Bubnja

SRPSKA LIGA-ISTOK

CAR KONSTANTIN-RADAN 1:3 (0:2)

Niš. Igralište na Bubnju. Sudija: Jovan Petković( Zaječar)8. Stelci: Stević u 46 za Car Konstantin, Miloš Stanković u 10 , L. Jovanović u 15 (AG), S.Kostić u 90 za Radan. Žuti kartoni: F: Stanković,  P. Mitić, M. Stamenković, I. Jović( Car Konstantin), Milošević, Dodić(Radan).

CAR KONSTANTIN: Ivanović 6, F: Stanković 6, Vasiljević 6,5, Marković 6, Ajdarević 5 ( Jović 6), Najdanović 6,5, Lazarević 6,5, Bulatović 6,(Jovanocić-), Todorović 6, P. Mitić6,5, Stević 7 ( M. Stamenković 6).

RADAN: D: Cakić 8, Krtsić 8,Marko Stanković 8, Milošević 8 ( Cvetković 7), Marinković 8, Ivanović 8 ( Dojčinović 7), S. Kostić 8,5, Smiljković 8, Miloš Stanković 8,5, Dodić 8 ( Stevanović 7), Stoiljković8.

Igrač utakmice. Miloš Stanković

Vrena poobeda Lebančana na zadnjhem gostovanju ove jeseni, gde su u izvanrednoj igri čitavog tima savladali favorizovanog domćina, nadigravši ga u svim elemetima fudbalske igre.

Vež u 10 minutu povratnik u timu Lebanča kapiten Miloš Stanković je postigao pogodak i nagovestio svoj uspešan povrtak na teren posle povrede, što se  i pokazalo da je tako jer je bio najbolji pojedinac na terenu. Samo pet minuta kasnije Radan udvostručuje prednost, ali autogolom igrača domaćih i tada je već stovorena opipljiva prednost. Tako se na odmor otišlo sa kapitalnoj prednosti gostiju iz Lebana.

U drugom delu utakmice  već u prvom minutu igre domaći su preko Stevića smanjili voćstvo i nadu da mogu do makar izjednačenja. Međutim puleni trenera Ace Kuzmanovića se nisu predavali čuvali su znalčki stečenu prednost iz prvog dela igre. Konačnih1:3 usledili su u poslednjim minutima igre pogotkom Stefana Kostića, koji je takođe uz kapitena M. Stankovića bio centralna figura utakmice na Bubnju, u kojoj su Lebančani sasvim zasuženo osvojili ceo plen. Tako su popularni Niški Bubanj napustili pevajući i  sa nova tri boda na njihovom kontu.