19. april 2024.

Komšijski derbi Lebančanima

Lebane. Gledalaca 800. Sudija: Stefan Ćirić (Pirot) 8. Strelci: Slavković u 26, Milan Stanković u 90+3 minutu. Žuti karton: M. Stanković (Jedinstvo).

RADAN: M. Mitić 7, Cakić 7, Mitić 6 (Cvetković- ), Milan Stanković 7,5, M. Stevanović 7, Mirković 6, Slavković 7, M. Stojanović 7 (Petrović-), Dodić 7, Miloš Stankovć 7 (Kostić-), I. Stojanović 7.

JEDINSTVO: Mišić 7, Grozdanović 7, M. Stanković 6, Aleksov 6, Mitrović 7, Z. Stanković 7 (Grujić 7), Marković 6 (Kostadinović-), Đorđević 6, Stoiljković 6, Ćuković 6, Đenić 6.

Igrač utakmice: Milan Stanković

Komšiski derbi proteko je u fer i korektnoj igri oba tima, pobeda je pripala domaćinu, koji je uspeo da relaizuje dve prilike, po jednu u oba dela susreta. Prvi pogodak na utakmici delo je Slavkovića u 26 minutu, koji je iskoristio zbunjenost odbrane  gostujuće odbrane i  savladao dobrog  na ovoj utakmci golmana Mišića, koji se istako sa nekoliko odličnih odbrana.

U drugom delu igre domaćin je napadao, imao više od igre, dok su gosti pokušavali iz konranapada da stignu do poravnjanja. Konačnih 2:0 usledili su u nadoknadi vremena, kada je Milan Stanković  sa  ivice kaznenog udracapreciznim udarcem savladao golmana gostiju, tako je potvrdio vrednu pobedu u grčevitoj borbi za očuvanje statusa Srpskoligaša, dok je ovo četvrti za redom poraz Bošnjačana ovog proleća.