Dinamo u drugom poluvremenu stigao do vrednog remija

Dimitrov nastavlja da pogađa

Rad : Dinamo     1 : 1       (1 :0)

Proteklog vikenda na terenima širom Srbije odigrani su mečevi 23. kola najelitnijeg fudbalskog takmičenja u državi. Crvena Zvezda je pobedom u Surdulici nastavila da krči svoj put ka tituli dok je na sasvim drugom kraju tabele Dinamo iz Vranja remijem na Banjici protiv Rada nastavio niz od tri utakmica bez poraza što će mu značiti u borbi za opstanak.

Utakmica je završena rezultatom 1:1 a fascinantan podatak je da Rad već 14. kola ne zna za pobedu, tačnije još od septembarskog meča sa Mačvom dok je Dinamo dragocenim bodom iz ovog meča skupio u poslednja 3 kola jednak broj bodova kao u proteklih 20, što govori o formi Vranjanaca od kada je u klub došao Đani Ćurčić.

Na Banjici su se najverniji navijači domaćih pobrinuli za  atmosferu kojom su nošeni domaćini došli do vođstva u 12. minutu meča kada je Smiljanić efektnim udarcem pogodio mrežu. Prvo poluvreme je proteklo bez većih šansi na obe strane da bi u nastavku meča fenomenalni napadač gostiju, Dimitrov pogodio za izjednačenje i za osmi gol u sezoni koji ga stavlja na sedmo mesto liste strelaca naše lige.

Utakmica je bila prava takmičarska a sudija nije tolerisao oštre faulove te je žuti karton pokazao 7 puta, 4 puta domaćima a 3 puta gostima.

Dinamo iz Vranja u narednom kolu u Surdulici dočekuje Napredak, koji u prolećnom delu prvenstva kuburi sa formom. U redovima poslednjeplasiranog kluba na tabeli puni su optimizma i smatraju da moraju iskoristiti ovaj momentum za beg sa začelja tabele.