20. april 2024.

DERBI PRIPAO BOLJIMA! Marjanović nastavio da pogađa, Stanojević obeležio meč

PUKOVACStadion: Prle (Pukovac) Gledalaca: 20 Sudija: Aranđel Veljković (Vranje) 7,5 Žuti kartoni: Krstić, Jović (Fk Svetlost) Đ. Stanisavljević, L. Stanisavljević, Slavković, Veselinović, Cvetković (Fk Dobrič) Crveni karton: L. Stanisavljević (Fk Dobrič) u 75. min. Strelci: Stanojević u 21, Marjanović u 30, Krstić u 37. minutu za Svetlost, Cvetković u 35 i Veselinović u 90. min za Dobrič.

SVETLOST: Ilić 6,5, Stevanović 7, Jović 7, Perović 7, Tonić (k) 7 (Pavlović 6,5 ), Nikolić 7, Stanojević 8, Krstić 7 (Ćirić – ), Raimović 6,5 (Petrović 6,5 ), Maletić 7,5, Marjanović 7,5.

DOBRIČ: Stojanović 7, M. Đorđević 6,5, Ilić 7, L. Stanisavljević 6, Đ. Stanisavljević 7, Veselinović 7, Ranđelović 6 (Stanojević – ), Jovanović 6,5, Milošević 6, Slavković 6 (L. Đorđević – ), Cvetković 7.

IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Stanojević 8 (Fk Svetlost)

Svetlost je nastavila svoju seriju bez poraza, i vezali već 4 meč uzastopno bez poraza. Da su Badnjevčani u dobroj formi, i da će sa njom nastaviti nagovestili su već u prvim minutima, Opsada gola mladog Stojanovića krenula je u uvodnim trenucima, a na mladi čuvar mreže prvu put poklekao je u 21. minutu, kada je na oštar centaršut Raimovića, najbolji akter današnje utakmice Nemanja Stanojević zakucao loptu u mrežu. Taj pogodak bio je vetar u leđa Badnjevčanima, pa su preko iskusnog Dalibora Marjanovića udvostručili prednost. Prošao je Lazar Jović iskosa, po levoj strani centrirao, a na drugoj stativi se zatekao Dalibor Marjanović koji je zakucao loptu u mrežu. Gosti brzo smanjuju na 2:1 preko Stefana Cvetkovića, koga je na tacni poslužio loptom Kristijan Jovanović. Nade gostima da mogu do brzog izjednačenja razbio je Krstić koji je posle minijature u šesnaestercu savladao po treći put Stefana Stojanovića. Drugo poluvreme pripalo je gostima iz Pejkovca. Bez respekta prema domaćinu ušli su u drugi deo, i u nekoliko navrata dobrano namučili domaće. Nekoliko izglednih šansi promašili su gosti, prvo preko Ranđelovića, koji sa peterca nije uspeo da pogodi prazan gol, a potom i preko Cvetkovića, čiji je udarac zaustavio Andrija Ilić, koji je još u par navrata sigurno intervenisao. Gosti u 75. ostaju sa igračem manje, pošto je Lazar Stanisavljević zaradio drugi žuti karton. Gosti na 3:2 stižu tek u 90. minutu preko svog najboljeg igrača Nikole Veselinovića, ali sem tog drugog gola gosti nisu imali snage za nešto više. Na kraju opštinski derbi je zasluženo pripao iskusnijoj, i smirenijoj ekipi Svetlosti. U narednom kolu Badnjevac gostuje u Stopanji, a Dobrič dočekuje Gracko.